TOKAT GAZETESİ

TÜFAD Tokat Şubesi

Bu satırlarda sürekli Tokatspor ve Tokatspor maçlarını, ilimizde oynanan futbolla ilgili maçları, önemli toplantılar, seminerler ve yorumları yazmaya gayret ederek siz Tokatlı sporseverleri bilgilendirirken bu defa ilimizde 2001 yılında kurulan Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Tokat Şubesi hakkında bilgilendirmek istedik. Derneğimizde yapılan toplantılar Tokat futbolu ile ilgili yapılan seminerler, derneğimizin yaptığı kongrelerden bahsedeceğiz.

Bu konuları aşağıdaki şekilde izah etmeye çalışırsak;

1) Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Tokat Şubesi 2001 yılında kurularak faaliyetlerine başlamıştır. Daha evvel Samsun Şubesi’ne bağlı bir dernekken 2001 yılından sonra genel merkeze (Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği) bağlı bir şube olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

2) Şubemizin ilk yönetim kurulu M. Ercan Süsoy başkan, Osman Yardımcı, Namık Keskinsu başkan yardımcıları, Bünyamin Eşmeler genel sekreter, Mustafa Şahin basın sözcüsü, Mahmut Baycu lokal sorumlusu, Namık Altunsoy, Cavidan Şenkaynağı, Orhan Akdağlı, Kemalettin Eryılmaz, Arif Bice, Muharrem Doğan gibi üyelerden teşkil edilmiştir.

3) İlk olarak derneğimiz beden terbiyesi bölge müdürlüğünün alt katındaki bir lokali kullanmaya başlamıştır. 2001 yılından bugüne kadar derneğimizin faaliyetlerinin devam ettiği yer bu lokal olmuştur. İlk kurulan yönetim kurulumuz kadar derneğimizi hiçbir kimseye muhtaç olmadan hizmet etmemizde büyük katkıları olan bu dernek lokalimizin hakkını inkar etmememiz lazımdır.

4) TÜFAD Tokat Şubesi olarak faaliyetlerimizin en önemlisi olarak TFF'nin, genel merkezimizin düzenlediği tüm seminerlere toplantılara iştirak edilmiştir. Bunların da en önemlisi Tokat'ta futbol antrenörlerinin her iki yılda bir yapılan iştirak etme zorunluluğu bulunan TFF'nin düzenlediği seminer. Genel merkezimizin en çok Antalya'da düzenlediği genel merkez yönetim kurulu ve ülkemizde kurulan şube başkanlarının iştiraki ile yapılan toplantılar en önemli konumda bulunuyor. Derneğimiz tüm kategorilerde bulunan üyelerden müteşekkildir. Prolisans (Namık Altunsoy), teknik direktör (M. Ercan Süsoy) ile yanı sıra UEFA A ve UEFA B elit A (Hakan Alpay) kaleci antrenörü Mehmet Cömert gibi her türlü kategorilerde çalışabilecek belgelere sahip antrenör üyelerimiz vardır.

5) Derneğimiz ülke futbolunda bilhassa alt yapı duayeni olarak bilinen Hamdi Serpil Tüzün ülkemizi dünya çapında üçüncülük gibi bir dereceye ulaştıran Şenol Güneş gibi teknik adamları Tokat'ımıza getirerek antrenörlerimiz ve Tokatlı sporseverlerin iştirak ettiği toplantılar, seminerler düzenlemiştir.

6) Derneğimiz yaptığı çalışmaların en önemlisi kendi aramızda yapılan amatör kaleci antrenörü semineri TFF'ye bir mesaj niteliğinde olmuş, TFF bundan sonra amatör kaleci antrenörü kursu açmıştır.

7) TÜFAD Tokat Şubesi olarak genel merkezimizin yaptığı bütün faaliyetlere iştirak edilmiştir. Bu meyanda 2016 sezonunda Antalya'da yapılan 2005 doğumlu geleceğin yıldızları takımı teşkil edilerek Antalya'ya gidilerek iştirak edilmiştir. Takımımızın oynadığı futbol yapmış olduğu maçlarda aldığı neticelerle kılık ve kıyafetleri ve davranışları ile büyük sükse yaparak ilimizi temsil etmiştir.

 

Derneğimizin kurulduğu 2001 yılından bugüne kadar derneğimizin başkanlığını deruhte eden Ercan Süsoy olarak bu kongrede bayrağı genç arkadaşlara bırakmak istedik. Benden sonra derneğin başkanı kim olacak sorusuna biraz düşünmemize rağmen ısrarlı görev alma istekleri göz önüne alınarak Ethem Cenikli üyemize başkanlığı ve teşkil ettiği yönetim kuruluna da yönetimi devretmeyi uygun gördük. Yeni teşkil edilen yönetim kurulumuzda şahsıma derneğimize yapmış olduğu hizmetlerimiz göz önüne alınarak onursal başkanlık gibi bir görev verilmiştir. Ben Ercan Süsoy olarak kurmuş olduğumuz derneğimize, Tokat futboluna ömrümün sonuna kadar yapabileceğimiz elimizden gelen tüm yardımları yapmaktan zevk alacağımızı bildirir bu meyanda da tüm Tokatlı antrenörlere tüm Tokatlı sporseverlere sevgi ve saygılar sunar, yeni teşkil edilen Ethem Cenikli başkanlığındaki yönetim kurulumuza da başarılar dileriz. 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat