TOKAT GAZETESİ

Teşekkürler Tokatspor'umuz, Teşekkürler siyasilerimiz

Tokatspor'umuz Niğde Belediyespor'la yaptığı hayati maçı 1-0'lık skorla kazandı. Biz Tokatlılar olarak ne kadar sevinsek azdır. Uzun zamandır maçımıza gelmeyen siyasilerimizin şeref tribününde görünmeleri tüm Tokatlıları, tüm Tokatsporluları memnun etmiş, sevindirmiştir. İnşallah siyasilerimiz önümüzdeki hafta yapacağımız Sarıyer maçında da tribündeki yerlerini alırlar. Temenni ediyor, onları tekrar tekrar kutluyoruz. 

Tokatspor-Niğde Belediyespor maçında gözümüze takılan önemli hususlara gelince;

1. Her maçımızda olduğu gibi protokol tribünündeki görüntü Tokatspor'umuza alakanın nabzını gösteriyordu. Bu maçta şeref tribünü bayram yeri gibiydi. Protokol tribününde kimler yoktu ki. Son zamanlarda hiçbir maçımızı kaçırmayan sayın Kadim Durmaz, arada sırada maçımıza gelen, Tokatspor'la ilgilenen sayın Zeyid Aslan, genel seçim arifesinde devamlı Uzun Burun'daki genç takım akademileri de dahil tüm maçlarımızı takip eden Milletvekilimiz sayın Coşkun Çakır, Vilayetimizin Valisi sayın Cevdet Can, Belediye Başkanımız sayın Eyüp Eroğlu, GOP Üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin, Şehrimizin Emniyet Müdürü sayın Göksel Topaloğlu, Beden Terbiyesi Bölge Müdürümüz sayın Cemil Çağlar, yardımcıları Celal Yurdakul, Ömer Besler, eski başkanlarımızdan Veli Gökyıldız, Orman Müdürümüz İhsan İkinci, Tokatspor'un en eski taraftarlarından Ali Barlas, Sahip Gökçe, TÜFAD Başkanı şahsım, Eski Belediye Başkanımız Adnan Çiçek, çeşitli daire müdürleri, yöneticileriyle dopdolu en kalabalık protokol tribününü oluşturuyordu. Biz bu ilgi ve alakayı son maçımız Sarıyer maçında da görmek isteriz. Teşekkürler, teşekkürler, teşekkürler…

            2. Takımımız 12'inci adam konumundaki taraftar topluluklarımız her maçımızda olduğu gibi güzel tezahüratları ile takımımızı ateşlemenin yanı sıra futbolcularımıza da çok yerinde davranışlarıyla teşvik etmeleri çok güzeldi. Penaltı atışını kaçıran morali bozulduğu için oyundan çıkarılan futbolcumuz Ekrem'e yapılan tezahüratlar bilinçli bir davranıştı. Sağ olsunlar var olsunlar diyoruz.

Tokatspor-Niğde Belediyespor maçının teknik analizi;

            Tokatspor'umuz çok önemli ligdeki konumunu belirleyecek Niğde Belediyespor maçını her ne olursa olsun kazanmasını bilmiştir. Takımımızın bu son Gümüşhanespor maçındaki yorgun görünüşünü kısmen üzerlerinden atmış bir görüntü içerisinde gözlemledik. Maçta yakaladığımız gol pozisyonlarını daha iyi değerlendirebilirdik. Fazladan olarak da kazandığımız penaltı atışını da gole çevirebilsek maçı daha farklı bir skorla bitirebilirdik. Bundan evvelki maçlarda olduğu gibi gol ümidimiz santraforumuz Ekrem girdiği gol pozisyonları daha iyi değerlendirmelidir.

Takımımızı hat hat mevki mevki incelediğimizde:

            1. Kalecimiz Atacan duruşu ile oynadığı futbolla bu mevkiinin gerçek bir kalecisi olduğunu bu maçta da gösterdi. Hadi bakalım Atacan'ın bu performansını önümüzdeki maçlarda da bekleriz.

            2. Son maçlarda oturmuş tertibiyle takımımızın en iyi hattı olan geri dörtlü defans hattımız sağ bek Serkan, iki stoperimiz Gökalp, Turgut Selim sol bek mevkiinde de her ne sebepten olursa olsun diğer maçlarda sol ileri sol açık oynayan Semih'in bu maçta sol bek mevkiinde yerleştirilmesi bize göre sol bek mevkiinde çabukluğu ile zaman zaman soldan yaptığı bindirmelerle başarılı bulduğumuzu gözlemledik.

3. Orta sahamızda ne sebeple oynatılmadığını bilmediğimiz Tolgahan'ın yerine ön liberoda oynayan Ferhat, Tolgahan'ı pek aratmadı. Onun önünde Samet ve Erdi pas alışverişlerinde iyi bir performans göstermelerine rağmen Erdi'nin attığı şutla maçın skorunu belirlemiş olmasına rağmen hücum varyasyonlarında daha aktif olmalıdırlar.

            4. Forvet hattımız sağ ileri (Sağ açık) Hakan Albayrak santrafor Ekrem sol açık Serdar Eyilik dizilişinde idi. Hakan ve Serdar çok fazla içeriye girerek yerlerini kaybettiklerinden oyunu sıkıştırdılar. Zaman zaman da soldan ve sağdan yaptıkları yüksek ortalar maalesef takımımızın kafa hakimiyeti olan forvetlere sahip olmadığından heba olup gitti. Bu ortalar yerine topla sıfıra inerek yapacakları top kesmeleri daha faydalı bir gol pozisyonu hazırlayacak nitelikte olabilir. 18 kişilik maç kadrosunda bulunan genç takımımızın santraforu Murat Cam tüm forvet elemanlarımız içerisinde santrafor karakterli bir futbolcu olmasından dolayı teknik direktörümüzün bu futbolcumuzu sahaya sürerek hem takımımıza daha faydalı bir futbolcu hem de Tokatspor'umuza önümüzdeki yıllarda bir santrafor futbolcu kazandıracağı kanaatindeyiz.

 

            Hülasa, Niğde Belediyespor'u yenerek almış olduğumuz üç puan altın değerindedir. İnşallah bu hafta da Sarıyer maçını kazanır, İstanbul'a bir seyahat maçı olarak gideriz. Haydi hayırlısı diyor, tüm Tokatspor taraftarlarına sevgi ve saygı sunuyoruz. 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat