TOKAT GAZETESİ

TOKATSPOR’UMUZU DESTEKLEYELİM

Tokatspor’umuz sahamızda grubumuzda şampiyonluk hesapları yapan Menemen Bld.spor’u güzel bir futbol oynayarak 4-2’lik bir skorla mağlup etmeyi başardı. Tebrikler, tebrikler…

            İnşallah Tokatspor’umuz bundan sonraki maçlarımızda da puan ve puanları toplayarak ligde kalmayı başarır. Haydi hayırlısı diyelim.

            Tokatspor-Menemen Bld.spor maçında gözümüze takılan önemli hususlara gelince…

            1) Her zaman olduğu gibi protokol tribünündeki manzara takıma olan alakanın nabzını gösteriyordu. Gözümüze takılan en önemli husus, Tokatspor’a olan alakanın gittikçe daraldağını görmekti. Artık Tokatspor’umuza hasta olan kişi ve kurumların dışında kimseler maçımıza gelmiyorlar. Biz bu durumu havanın çok soğuk olmasına, bürokrasimizin de daha önemli işleri olmasına bağlayalım. Fakat şu gerçeği hiç unutmayalım. Tokatspor’umuz bir tane. Daha ikinci bir Tokatsporumuz yok. Herkes üzerine düşen görevi maddi ve manevi davranışlarını esirgememelidirler. Kuş elden bir kaçtı mı ne yapsak da bunu nasıl yakalayalım diye çırpınmayalım.

            2) Seçildikleri günden bugüne kadar stadyumun yolunu unutan, kulübümüze maddi, manevi yardımcı olmayan siyasilerimizin konumu bu maçta hemşehrimiz CHP Milletvekili Kadim Durmaz’ın maçımıza teşrif ederek ilgili yöneticiler ve hasta taraftarlar ile ilgilenmesi sevindirici. Bu davranışı inşallah tüm siyasilerimizi harekete geçirir, kanaatindeyiz. Şu gerçeği unutmamalıyız. Ülkemizdeki tüm siyasilerimiz yörelerinin profesyonel takımlarına çeşitli fasıllardan maddi yardım yaparak onları destekliyorlar. Tüm Tokatlılar da siyasilerimizden Tokatspor’u maddi katkılarla desteklemelerini bekliyor. Biz de bunu kendilerinden ümit ediyoruz.

            3) Takımımızın on ikinci adamı olarak taraftar topluluklarımız soğuk kış hava şartlarına rağmen tribündeki yerlerini almışlar, tüm gayretleri ile takımımızı desteklediler. Yalnız bir avuç dolusu kadar olan Menemen Bld.spor taraftarları ile diyalogu hiç de iyi olmadı.

            4) Çetin kış şartlarına rağmen GOP. Stadı’nın zeminini maçımıza hazırlayan tüm Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevlilerine teşekkür etmeden geçmeyelim.

            Tokatspor-Menemen Bld.spor maçının teknik analizine gelince…

            Takımımızın ikinci devrenin kader maçında oynadığı kaliteli futbolu biz futbol adamlarının beğenisini kazandı. Bilhassa takımımızın akıllı bir şekilde genelde topun arkasında kalarak yaptığı kontra atak futbolu ile almış olduğu bu galibiyette önemli etken oldu.

            Takımımızı hat hat incelersek…

            1) Kalecimiz Atacan yavaş yavaş birinci devredeki formunu bulmaya başladığını gözlemledik.

            2) Defans bloğumuz Gökalp’in çift sarı kart olması dolayısıyla eksik bir görüntü olmasına rağmen genç sol bekimizin dışında (ikinci devre oynayan Kaan) defans-ofans görevlerini oldukça iyi yaptılar. Merkezi stoper Turgut Selim daha evvelki maçlarda olduğu gibi defansımızın orta bloğunu boşaltmadı. Bilhassa maçın ikinci devresinde rakibimizin tecrübeli santraforu Gökhan Ünal’a karşı sürekli olarak Serkan Gürses ile beraber defansımızın ortasını boşaltmadığından, hemen hemen Gökhan Ünal’a hiçbir pozisyon vermediler. Bize göre defans bloğumuzu bozmadan Gökalp’in iştiraki ile merkezi stoperler Gökalp ve Serkan olmalı, sol beke de Turgut Selim kaydırılmalıdır. Sol bek oynatılan yeni transferlerimiz tecrübesiz olduğu için bu maçlarda tam randımanlı performans gösteremezler.

            3) Orta sahamız bu maçta diğer maçlara nazaran daha iyi yer tuttular. Daha iyi ofans-defans görevini yaptılar. Bu mevkide oynayan futbolcularımız kuvvetlenerek fiziki güçlerini artırmalıdırlar. Fakat 11 nolu Tolgahan, 8 nolu Samet bu mevkiinin iyi futbolcuları arasında bulunuyorlar.

            4) Bu maçtaki tek forvetimiz Eser Yayla, santrafor olarak oyuna başlatılmasıyla, takımın oynadığı kontra atak futbolunun mimarı oldu. Geniş alanda sağa sola kaçarak rakibimizi bozan Eser takımımızın en skorer elemanıydı. Takımımızın Teknik Direktörü Taşkın hocamızı tebrik ediyoruz, Eser’i santrafor mevkiine koyması yapılan en doğru hareketti.

            Hülasa, takımımızın Menemen Belediye Spor maçında oynadığı futbol birinci devrenin son maçlarında oynadığı futbolu anımsattı. Hatta daha da kaliteli bir futbol olarak gözlemledik. Bundan sonra yapacağımız maçlarda bizleri hayli ümitlendirdi.

 

            Tokatsporumuzun almış olduğu bu başarıda Başkanımız Hasan Hüseyin Koç ve ekibini, Teknik Direktör Taşkın Güngör ve ekibini, spor adamlarımız Abdullah Canikli, Fatih Kılıç’ı tebrik ederiz. Sayın sporseverlere sevgi ve saygılarımızı sunarız.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat