TOKAT GAZETESİ

Tokatspor’u Sahiplenmeliyiz

2016-2017 sezonuna kabus gibi başlayan Tokatspor, son haftalardaki yükselişiyle taraftarına gelecek için bir umut ışığı oldu. Yalnız devamlılığı olmazsa bu yükselişin anlamı olmaz.

            Sezona büyük ölçüde kadro değişikliği yaparak başlayan takımımız haftalar ilerledikçe kadro kurma zafiyeti ve sakatlıklarla mücadele etti. Bunun sonucunda da ligin dibine demir atarak son yılların en başarısız yönetimine ve sonuçlarına sahne oldu. Bunun sebep ve suçlularını aramaktan ziyade yeni oluşan yönetimin geçmişten dersler çıkararak aynı hataların tekrarını görmemek için daha profesyonel düşünerek yol haritası çizmelidirler.

            Önce son haftalarda alınan puan ve güzel futbolun ne oldu da birden değişip takım üzerindeki etkisi araştırılmalı. Bence birinci sebep futbolcu alacaklarının ödenmesi ve maç primlerinin yüksek tutulması gelir. Bu olumlu gelişme takım olma yolunda en büyük faktör olarak göze çarpmakta. Ekonomik sorunun olduğu yerde başarılı olmak zordur. Özveri beklemek de fazla iyimserlik olmaktadır. İkinci olarak da bir kurumu yönetmek için bilgi deneyim ve tecrübe gerektirir. Bunları bir potaya koyarsak işte o zaman takım oluruz ki başarı da beraberinde gelir. Yoksa para yok ama deneyimli başkan ve yönetim var yine bir anlam ifade etmez. Para olur yönetim tecrübesiz olur değişen bir şey olmaz. Profesyonel kulüplerde para ve dirayetli yönetim olduğu sürece başarı sahaya yansır. Tabii ki burada her şeyi yönetim kurullarından beklemek de haksızlık olur. Şehrin mülki amirleri sivil toplum kuruluşları ve şehrin insanı kabullenip sahip çıkmalı ki, ortaya güzellikler çıksın. Başkan versin ilin amirleri versinle olmaz. Topyekün sahip çıkmalıyız.

            Transfer sezonunun açıldığı 2. devre için daha araştırmacı olmalıyız. Tokatspor’a katkı verecek futbolcuların alınması hata toleransının olmadığı zor bir virajdayız. Hele hele ekonomik bir sıkıntının olduğu bir zamanda hiç olmaz. Bu sebeple futbolcuları bir değil yirmi kez araştırmalıyız. Bu gemi batarsa bütün şehir olarak batarız. Gemi su almadan bir an önce bulunduğumuz konumdan yukarılara tırmanmak için el birliği ile mücadelemize başlamalıyız.

 

            Futbolcularımız yetersiz olabilir. Yönetimi ve başkanı sevmeyebiliriz. Ama bir gerçek var ki Tokat’ı ve Tokatspor’u sevmek mecburiyetindeyiz. Çünkü başka Tokat ve Tokatspor yok.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat