TOKAT GAZETESİ

Tuzlaspor maçı

Takımımız son haftalardaki başarılı neticelerden sonra son 3 maçtır aldığı kötü sonuçlara Tuzlaspor ile 1-1 kalarak bir yenisini eklemiş bulunuyor. Mamafih takımımızın son oynadığı rakipler ligin tavanında yer arayan takımlar ise de yine de takımımız hiç olmazsa play-off şansını kaybetmemeliydi.

            Tuzlaspor-Tokatspor maçında gözümüze takılan hususlara gelince;

1)    Her zaman belirttiğimiz gibi sahamızda oynanan maçlarda protokol tribününün manzarası kulübe gösterilen alakanın belirtisidir. Protokolde kalabalık görüntü olmasına rağmen beklenen kişiler, tüm Tokatlıların görmek istedikleri, takımımızın can damarı olan Vilayetimizin amirleri yoktu. Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız (gerçi maçın ikinci devresinde tribündeki yerini almıştı), takımımızın en önemli destekçileri olan bu isimlerin, protokol tribününde yer almaları tüm Tokatsporlular tarafından beklenmektedir. Taraftarlarımız yine bu maçta “biz buradayız, vekillerimiz nerede?” diye tempo tuttular. Maça gelmeyen büyüklerimizin kulaklarını çınlattılar.

2)    Protokol tribününün diğer manzarasında son maçlarımıza devamlı olarak gelen Belediye Başkan Yardımcımız sayın Osman Altunordu’nun ilgisi kimsenin gözünden kaçmamaktadır. Tokatsporumuzun eski futbolcularından, Plevnespor’un Asbaşkanı İsmet Yiğit, kulübümüzün en eski üyelerinden Saip Gökçe ve diğer müdavimlere takımımıza olan alakaları için tekrar tekrar tüm Tokatlılar ve Tokatsporlular teşekkür ediyor, var olsunlar diyorlar.

3)    Bölünmüş, parçalanmış taraftar topluluğumuz her şeye rağmen yaptıkları güzel tezahüratlarla, siyasilerimize gönderme yapan tezahüratları ile dikkat çektiler.

 

Tokatspor-Tuzlaspor maçının teknik analizine gelince;

Takımımızın üst sıralarda bulunan Tuzlaspor’a karşı oynadığı futbol iyi görüntüler vermesine rağmen biz spor adamlarını pek tatmin etmedi. Tuzlaspor klasmanda üst sıralarda bulunmasına rağmen sahamıza gelen diğer takımlardan daha iyi bir görünüşte değildi. Kalecimiz bir profesyonel kaleciye hiç yakışmayacak hata ile galip bitirebileceğimiz bir maçı berabere bitirmemize sebep oldu.

Takımımızı hat hat oynadıkları mevki için tek tek incelediğimizde;

1)    Kalecimiz Polat, yukarıda da belirttiğimiz gibi yaptığı büyük kaleci hatası ile maçın skorunu belirlemiş oldu. Polat devamlı oynuyorum diye gevşememelidir. Pozisyonları daha dikkatli takip etmelidir.

2)    Defans bloğumuzda Ethem sağ bek, Aytürk sol bek, iç bölgede Kaptan Evren ile beraber Berk yer alıyordu. Geri dörtlümüzün en başarılı adamı bu mevkide yeni olmasına rağmen Berk’ti. Evren ile beraber uyumlu bir görüntü içerisinde olması ve yaptıkları yerinde müdahalelerle başarılı olmuştur. Sol bek mevkiinde uzun zamandan beri yer almayan Aytürk’ün de lüzumsuz şekilde içeriye sarkması gereksizdi.

3)    Orta sahamız Haluk tek ön libero, Oktay ve Barış sağ iç sol iç şeklinde idi. Barış nerede oynadığını bilmediğinden gereksiz olarak Oktay’ın yanına, zaman zaman da santrafor arkası gibi ilerde yer almış, orta sahamızın çok dağınık ve karmakarışık bir görüntü içerisinde olmasına sebebiyet vermiştir. İkinci devre oyuna alınan Soner de şekil dağılışını değiştirmekle beraber faydalı bir performans gösterememiştir.

4)    Forvet hattımız sağ açık Aykut, santrafor Emre, sol açık Gökhan şeklinde yer almıştı. Santraforumuz Emre’nin çok istekli olması, gösterdiği gayret, tekrar takımımıza katkısını sağlamıştır. Biz kendisinden geriye kalan maçlarımızda daha güzel oyunlar bekliyor ve ümit ediyoruz. Sağ açığımız Aykut’ta üst üste maç oynadığından dolayı olsa gerek bir yorgunluk emareleri gözlemledik. Bize göre bu mevkide önümüzdeki maçlarda yeni isimler oynatılmalıdır. Diğer maçlarımızda sol bek olarak oynayan Gökhan esas mevkii olan sol açık mevkiinde lüzumsuz olarak çok geride kaldığından hücum bölgesinde yapacağı ortalardan ve asistlerden takımımızı mahrum bırakmıştır. Halbuki kafa hakimiyeti olan santraforumuza yapacağı asistler takımımızın gol yapmasını sağlayacaktır. Bu mevkilere sonradan oyuna giren Serbay ve Talha performansları iyi olmadığı için pek fazla katkı sağlayamamışlardır.

 

 

Takımımız üst üste iki maçını İstanbul deplasmanında oynayacağından bilhassa orta saha mevkiinde Tarsus ve Ankara Demirspor maçlarında takıma puan kazandıran futbolculara yer vererek aynı tertip ve düzende, topun arkasında kalarak oynayacağı taktik ile puan ve puanlar alacağı kanaatimizi belirtir, sayın spor severlere sevgi ve saygılarımızı sunarız.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat