TOKAT GAZETESİ

TAM BAĞIMSIZ GÜÇLÜ TÜRKİYE

Bunu canı gönülden isterim. Dünyada sözü muteber Türkiye olmayı dilerim. Ve bilirim ki, bunu istemek ve dilemek yetmez.

            Güç manen akıl, iman ve inançla olduğu gibi, madden teknoloji, ilim ve enerji ile olacaktır.

            Enerji kaynağımız var mı? Türkiye doğalgaz ve petrolde Irak, İran ve Rusya'ya bağımlı iken, Tam Bağımsız Türkiye yolunda enerjisiz kalabileceğimizi düşünürüz. Ve günümüz siyasetinde, Türkiye'yi, Dünyanın yönetiminde söz sahibi 5 BÜYÜK yanında görmek ister miyiz? Dünyanın 5 Büyüğü, vicdansızlığı ile adaletsizliği ile yanında olamayacağımız kadar dışlayıcılıklarıyla KÖTÜ olabilirken, 7 düvele karşı koyabilecek GÜÇTE olabilir miyiz?

            Eğer ki, büyük olmak, büyüklere kafa tutmaksa hedef, tüm küçüklerin dualarını alabilecek, adil ve vicdanlı bir büyük olmak Türkiye'ye yakışmalı. Şayet patlayan tüm bu bombalar, akıtılan kanlar, Türkiye'nin büyüklüğüne fırsat vermemek içinse... Türkiye'nin büyüklüğü bunları aşacak büyüklükte olmalıdır. Büyük olabilmek, savaşı da göze alabilmek demektir. Vicdansız büyükler acımasızca savaşmaktan, savaşlar çıkarmaktan zerrece tereddüt etmezken, onlara karşı olmak gücü gerektirecektir. 

            Bunca sözün üzerine demem o ki, Cenab-ı Allah bu milleti, her bir yurttaşı ile, güçlü kılsın. 
Barışı, sulhu, huzuru istemeyecek kadar hain olamayız elbet. Ve lakin dünyanın hainleri savaş çıkartmaktan zerrece tereddüt etmezken, ben inadına barış diyenlere sonsuz destek verenlerden olmayı isterim.

            Barış, huzur dedikçe üstümüze gelinecekse, canımız yanacaksa, her zamankinden daha da güçlü olmayı, iri olmayı arzulayanlardan olacağım. Ve tam bağımsız Türkiye diyeceğim. 

            Aksi halde, ona buna bakmaksızın, etliye sütlüye dokunmaksızın, suya sabuna ellemeksizin, gül gibi geçinip gitmekte var bu fani Dünya'da... 

 

            Başkaca diyeceği olan buyursun.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat