TOKAT GAZETESİ

2015-2016 Sezonu ve Tokatspor

Şöyle böyle derken 2015-2016 sezonu geldi. Tokatspor'umuz da her sene başında olduğu gibi Yönetim bazında geçirdiği çalkantıdan sonra üst üste 2 kongre yaparak en sonunda Emin Yılar başkanlığında yeni bir Yönetim Kurulu teşkil etti. Biz yeni Yönetim Kurulu ve Tokatspor camiasına 2015-2016 sezonunun hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor, başarılar diliyoruz.

            Sezon başından bugüne kadar Tokatspor'da gözümüze takılan hususları her zaman olduğu gibi sizlerle Tokatspor'lularla paylaşmak istedik.

            1) Sezon başında yapılan kongrelerde Tokatspor tüzük değişikliği yaparak Yönetim Kurulu Asıl Üye sayısını 29'dan 17'ye düşürdü ve diğer derneklerde olduğu gibi hizmet süresini de 2 yıldan 3 yıla çıkarmış bulunuyor. Bu kararlar Tokatspor'umuza daha pozitif hareket etme kabiliyeti kazandırdığı gibi en önemli hususlardan biri de istikrar unsurunu getirmiş olmasıdır. Bu arada yeni Yönetim Kurulumuzda belki de tarihinde bayan bir Yönetici'yi Asıl Üyeliğe alarak bir ilki gerçekleştirmiş oluyor. Bayan Yöneticimiz Işıl Feray Karabekiroğlu'nu, Tokat'taki hazırlık maçında bulunarak herkese örnek olacak bir davranışından ötürü kutluyor, başarılar diliyoruz.

            2) Tüm maçlarda olduğu gibi Tokat futbolunun kalbi, nabzı olan GOP. Stadı'nın Şeref Tribünündeki manzarada bir özel ve hazırlık müsabakası olsa da aramızda görmek isteriz. Gözlerimiz hep onları aradı. Belediye Başkanvekilimiz Av. Abdullah Karataş gelmişti, kendisine teşekkür ederiz. Tüm Tokatsporlular sayın Valimiz Cevdet Can ve sayın Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu'ndan Tokat'ımızın medarı iftiharı olan Tokatspor'la daha çok ilgilenmelerini bekliyor, ümit ediyorlar.

            3) Takımımızın 12. Adamı olan Cephe 1969 taraftar topluluğunun bir hazırlık müsabakası olmasına rağmen bu maçta da tribündeki yerlerini alıp, yaptıkları tezahüratlarla takımımızı ateşlemeleri Tokatspor'u sahiplenmeleri tüm Tokatlı spor severler tarafından takdir ediliyor. İnşallah başaralı geçeceğini ümit ettiğimiz 2015-2016 sezonunda tüm maçlarımıza aynı hassasiyeti göstermelerini bekliyor, kendilerine teşekkür ediyoruz.

            Tokatspor-Sivas Belediyespor maçının teknik analizine gelince;

            a) Komşu vilayetimizin 2. Lig temsilcisi Belediyespor ile yapılan hazırlık maçında Tokatsporlular, taraftarlarımız, Tokatspor'un bu maçını hazırlık maçı da olsa farklı bir skorla kazanmasını beklediler. Bu sonuca göre de takımımız hakkında yorum yaptılar.

            b) 1-1 biten hazırlık maçında takımımızı incelediğimizde gözümüze takılan hususları şöyle sıralayabiliriz.

            1) Geçen sezonda takımımızı teşkil eden kadro iskeletini muhafaza etmesini yerinde bir karar olarak görüyoruz. Üstelik, yeni transferlerle kadromuzdaki mevkilerin alternatiflerinin çoğaldığı, geçen sezona nazaran futbolcu kadromuzun daha zenginleştiği görülüyor.

            2) Kadromuzu hat hat incelediğimizde Kalecimiz Polat, bu ligde oynayan kalecilerin görüntüsünde. Erken bir yoruma girmemekle beraber, yeni transfer edilen genç kalecimiz İsmet ile beraber Polat, Kaleci Mehmet takımımızın Kaleci mevkiini doldurarak başarılı bir sezon geçireceğe benziyor. 4'lü defans bloğunun geçen sezondan 2 futbolcusu değişti. Yeni 2 futbolcu geldi. Sağ bekte İbrahim Ethem, stoperde Emre Karaman görev yaptı. Takımı adapte olmuş gibi görülüyorlar. Yalnız sağ bekimiz defansif görevlerini zaman zaman unutarak fazla atağa kalkıyor, stoperimiz Emre de tecrübesi ile takıma faydalı olacağı görüntüsünde idi. Sol bekimiz Aytürk  ve ikinci oyuna giren yeni transferimiz Furkan da iyi görüntü verdiler.

            Orta sahamızın dağılışı, tek ön libero Haluk, sağ iç Oktay, sol iç de Barış şeklinde oldu. Ön libero Haluk geçen sene de aynı mevkide oynamanın verdiği avantaj ile iyi yer alıyor, rakipleri karşılıyor, defans yönlerinin yanı sıra pas trafiğimize daha dikkatli ve garanti paslarla topu oyuna sokmalıdır. Sağ iç Oktay ve sol iç Barış aynı tip oyuncular. Bu mevkiye, geçen sene sol açık olarak başlayan Sertaç'ı daha sonraki maçlarda sol iç mevkiine alarak hem oyuncunun verimi artırmış hem de takımımıza hücum zenginliği sağlanmıştı. Bu sezon da takımımıza sol açık olarak transfer edilen Soner Ergençay, Sertaç tipinde bir oyuncu ve hatta O'ndan da daha tecrübeli. Hocamız inşallah geçen sene olduğu gibi bu kez Soner'i sol iç mevkiine çekerek takımımızı hücumda daha etkin bir oyun anlayışına sokacağı kanaatindeyiz.

            Forvette de santrafor olarak yer alan Gökhan yine geçen seneki hataları tekrarlayıp gereksiz şekilde orta sahaya gelip top alış verişi yapıyor. Geçen sezonun son maçlarında olduğu gibi rakip liberonun üzerine oynayarak hem karşı rakibin defans dengesini bozar, gol noktasına daha yakın olduğu için de yorulmadan gol bölgesinde bulunur. İkinci devre oyuncu değişikliği ile sağ ileri (sağ açık) mevkiinde yeni transferimiz Aykut Yenen iyi bir görüntü verdi. Çabuk, süratli oyunu ile takımımıza faydalı olacağı intibasını verdi. Antrenörümüzün sonradan oyuna aldığı yeni transferlerimiz takımımıza ancak alternatif futbolcu görüntüsünde olabilirler.

 

            Bu hafta seyircisiz oynayacağımız Ankaragücü maçı ile 2015-2016 sezonuna başlayacağız. Yeni sezonda başarılı olunacağı kanaati ile sayın spor severlere sevgi ve selamlarımızı sunarız.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat