TOKAT GAZETESİ

Tokat Öğretmen Okulu Mezunları Eskişehir'de...

Tokat Öğretmen Okulu Mezunları Eskişehir'de...

Şerare KIVRAK

Onbeş yıldan bu yana sürdürülen Tokat Öğretmen Okulu Mezunlarının buluşmaları her yıl olduğu gibi bu yılda Tokat'ta kutlanıp, yaşatılacaktır. Mezuniyette 50. yıllarını dolduran arkadaşlarımızın onurlandırdığı bu birliktelik anıların, ortak değerlerin yinelenmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Bu özel buluşmanın gününü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Tokat'a geliş tarihi olan 26 Haziran tarihi ile örtüştürmenin manevi güzelliğini yaşamak için seçtik.

            Lakin, bu yıl ramazan gününe denk gelmesi bu birlikteliğimizi Ağustos ayına erteleme durumunu getirdi.

            Geçtiğimiz yıl büyük bir kalabalığın katılımıyla bu anlamlı buluşmayı Erbaa, Küçük Yayla ya taşıdık. Tertip komitesi olarak gelen değerli arkadaşlarımıza en güzel hizmeti verme çabasını gösterdik.

            Bu birlikteliğimizde bizlere destek ve yardımlarını esirgemeyen Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı ya, Ulaşım işlerinde hep yanımızda olan Topçam ve Tokat Seyahat turizm şirketlerine, konaklama ve yardımcı konusunda gönlünü bizlere açan Erbaa Belediyesine arkadaşlarım adına tekrar teşekkürü borç biliyorum.

            Tokat buluşması haricinde güzel ülkemin doğal ve kültürel zenginliklerini görmek ve ilden ile taşımak amacıyla her yıl bir ilimizde birlikte olma kararı aldık. Herkes imkanları dahilinde katılırken yöresel güzelliklerle de iç içe olmanın tadına erdik.

            İzmir'in doyumsuz güzelliklerini yaşarken, Bursa'nın tarihi dokusunu, Antalya'nın deniz kokusunu taşıdık Tokat'a. Bu yılda Eskişehir isteği çoğunlukta olunca bizlerde "evet" dedik.

            Yunus Emre'nin sevgi çağrısıyla 7-8-9-10 Mayıs tarihleri itibariyle Eskişehir’deyiz.

            İlimizden Tokat Öğretmen Okulu Mezunları olarak yirmi kişilik bir grupla Porsuk Irmağının güzellikleriyle buluşup, paylaşacağız.

            İki yüzü aşkın bir katılımla anılara yelken açacağız.

            Eskişehir Tokatlılar derneğinin de bizlere katılacağı haberi mutluluğumuzu artırırken, Büyükşehir belediyesi ve Odun pazarı belediyesinin de katkı sağlayacağını duymak neşeyi muhabbetimizi tavan yaptırdı.  Böyle olunca da Tokat Öğretmen Okulu Mezunları el ele gönül gönüle, il il, yürek yüreğe hep birlikte sağlıkla koşmaya devam edecektir.

            Dönüşte duygularımı yine sizlerle paylaşmak dileği ile...

 

            Esen kalın...

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat