TOKAT GAZETESİ

BU NE SÜR’AT?

Çamlıbel elektriğin ihbarını 07.01 2015 tarihinde aldım. 19.01. 2015 tarihine kadar ödememiz isteniyor.  Banka talimatım olduğu için hiç önemsemedim. Nasıl olsa banka, günü gelince ödeyecekti, her zaman olduğu gibi.

            20.01.2015günü kapımın eşiğinde bir ihbar buydum. İhbar, 20.01 2015 tarih ve 14:23:57 saatliydi. Yani ödeme gününü bir gün geciktirmiştim. İhbardaki bildiriyi aynen yazıyorum:   “SAYIN MÜŞTERİMİZ; Kayıtlarımızın tetkiki neticesinde yukarda belirtilen fatura /faturaların bedellerinin ödenmediği tespit edilmiştir. Ödeme esnasında yeniden hesaplanacak gecikme cezaları ile birlikte toplam borcunuzun (5beş) iş günü içerisinde ödenmemesi halinde elektriğiniz kesilecektir.

Elektriğiniz kesildiği takdirde ayrıca 20.89 TL kesme / açma ücreti tahsil edilecektir.

 Ödemelerinizi anlaşmalı banka, PTT veya Tahsilât Bürolarımızdan yapabilirsiniz”

Hemen bankamı aradım:

Bankam, ÇEDAŞ’ın bu ayın yirmisinden önce ödeme kabul edemeyeceğini mesajla bildirdi. Acele ödemek istiyorsanız bankamıza kadar gelmelisiniz, dedi. Bu gün ayın yirmisi olduğuna göre saat 23 59’ da bankanın ödemesi gerekir. Sabahleyin hesap özetlerime bakacağım ödenmediyse tıpış tıpış gidip ödeyeceğim. Ödemeyip de bir dolu yaptırımla mı karşılaşayım? Bu vesileyle merak ediyorum:

1-Faturalar denildiğine göre ödenmeyen her faturanın bu denli titiz takipçisi midir, ÇEDAŞ?

2-Televizyonlarda izliyoruz: Güneydoğu Anadolu’da elektrik tahsildarları evlere kelle koltukta gidiyorlar. Devlet onlardan alamadıklarını bizden mi alıyor?

3- Devlet alacağına şahindir sözünün doğruluğunu bu örnekle ispatladı. Diğer görevlerinde de aynı titizliği gösteriyor mu?

            ÇEDAŞ’ın benzer uygulamasıyla karşılaşabilecek başka müşterilerinin şaşırmamaları için uyarımdır…

 

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat