TOKAT GAZETESİ

Tılsım bozuldu mu?

Tokatspor'umuz sahasında, son haftalardaki başarılı sonuçlardan sonra Konya Anadolu Selçukluspor'a 2-1 mağlup oldu.

            Takımımızın başında Teknik Direktör olarak görev alan Mehmet Birinci ve ekibinin ilk mağlubiyeti oldu. Bu mağlubiyet, Mehmet Birinci hocanın diğer maçlara nazaran daha az şov yaptığı ortamda tılsımı bozdu gibi algılandı.

            Bize göre, takımımızın bu mağlubiyeti, Pazar günü çok fazla yağıştan sonra GOP. Stadı'nın tarlaya dönmesi ve futbol oynamaya müsait olmamasının bir neticesi olabilir. Ev sahibi olan takımımızın aleyhine bir sebep olarak gösterilebilir.

            Tokatspor-Konya Anadolu Selçukluspor maçında gözümüze takılan hususları şöyle sıralayabiliriz.

1) Her zaman bahsettiğimiz gibi Protokol Tribünü'nün misafirleri gittikçe azalmaya başladı. Ortalıkta ne Belediye Başkanımız sayın Eyüp Eroğlu ne de diğer protokol üyeleri vardı. Sayın Valimiz, sonradan gelerek ilgisini göstermiş oldu. Emniyet Müdürümüz Fikri Yalman, her zamanki yerini alarak diğer davetlilere nazire yapmış oldu. Şeref Tribünündeki bu konum ilgililerin Tokatspor'a bakış açısı bakımından ne durumda olduklarını göstermesinden ötürü de önemlidir.

2) Takımımızın 12. adamı olan 60 Gençlik Taraftar Topluluğunun yağmurlu havaya rağmen Açık Tribündeki yerlerini alarak yaptıklarını tezahüratlarla desteklerini göstermeleri gözümüzden kaçmadı. Yalnız kale arkasındaki açık tribünde bulunan çok az bir taraftar topluluğu da yaptıkları tezahüratlarla takımımıza destek oluyorlar. Biz bu ayrı davranışlara bir mana veremedik...

            Maçın teknik analizine gelince...

1) O gün sabahtan akşama kadar bir hayli hızla yağan yağmur sahayı adeta tarlaya döndürdü. Bu durum maçın bir kör dövüşüne dönmesine sebep olmuştur.

2) Bu kör dövüşünde, takımımıza nazaran daha genç futbolculardan teşkil edilen Konya takımı bilhassa maçın ikinci devresinde üstün bir futbol oynamasına sebep olmuştur.

3) Bize göre, takımımız, maçın 2. devresinde neredeyse devre boyunca tamamen kendi sahasından çıkamayarak rakip kaleye hiç hücum yapamadı desek, yeridir. Takımımızın maçın 2. devresindeki oyundan düşmesine hiç bir mana verememekle beraber bu durumu futbolcularımızın bundan evvel yaptıkları maçlarda oynanan tempolu futbolu kaldıracak yeterli kondisyona sahip olmayışına bağlıyoruz.

4) Teknik Direktör Mehmet Birinci hocamızın da yaptığı oyuncu değişikliklerinde hiç de isabetli davranamadığını gözlemledik. Kaptanımız Korhan ve Recep'in yerlerine giren oyuncularımızın takıma hiç faydalı olamadıkları gibi neredeyse ayaklarına da hiç top değmedi, diyebiliriz. Bu durumu, Mehmet hocamızın henüz takımı iyi tanıyamadığına bağlıyoruz.

5) Takımımızı hat hat incelediğimizde, Kalecimizden geri dörtlümüze (bilhassa orta sahamız çok kötü), en ileri uçta forvetlerde yer alan futbolcularımıza kadar çamur sahaya uyan bir oyun sergileyemediler. Bilhassa maçın 2. devresinde de neredeyse yarım sahamızdan çıkıp rakip sahaya geçmediklerini gözlemledik.

            Artık Konya Selçuklu maçı geride kaldı. Bundan sonra yapacağımız maçlara bakmalıyız. İnşallah bu maçtaki kötü tabloyu bir daha tekrarlamayız. Sonraki hafta İstanbul'da Tokatlı seyircilerin çoğunluğu teşkil edeceği Kartalspor maçında iyi bir sonuç alarak takımımızın çıkışının devamını bekliyoruz.

            Deneyimli Teknik Direktörümüz Mehmet Birinci ve ekibine Tokatlı futbol adamları olarak güveniyor, bu işin üstesinden geleceğine inanıyoruz.

 

            Tokatspor'umuza bundan sonra yapacağı maçlarda başarılar diler, futbol şansının bizimle beraber olmasını temenni eder, sayın spor severlere sevgi ve saygılar sunarız.     

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat