TOKAT GAZETESİ

İşte Cumhurbaşkanımız

Kim ne derse desin, hiç şüphesiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Kısa bir süre daha başbakanlığı devam edecek olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu makamı herkesten çok hak etti. 1990’lardan beri Türkiye’nin gündeminden hiç düşmeyen, ülkemize yaptığı hizmetlerle milletin teveccühünü kazanmış bir insanın, Cumhurbaşkanı olmasından daha tabii ne olabilir?

Şu son yirmi yıldır ülkenin her alanda geldiği nokta, doksan yıllık cumhuriyet tarihinde verilen hizmetlerin birkaç katından fazla. Ülkenin ekonomisi büyümüş, dünyanın en iyi ilk on beş ekonomik gücünde biri haline gelmiş, fert başına milli gelir on bir bin doların üstüne çıkmış; hava yolları, dünyanın en seçkin yollarından biri haline gelmiş; alt yapısı, üst yapısı hemen hemen nerdeyse tamamlanmak üzere olan bir ülkenin elbette böyle bir Cumhurbaşkanına ihtiyacı var.

            Birilerini vitrine koyup evirip çevirerek bir biblo gibi; halim, selim, her şeye uyumlu, tarafsız, bütün dünyanın tanıdığı, kimseyle kavgası olmayan bir cumhurbaşkanı olarak takdim ettiği Sayın Ekmelettin İhsanoğlu, olsa olsa bir üniversitede iyi bir bilim adamı olur.

            Milletinin medeniyetler arenasında daha ileri bir seviye yükselmesi için kavgası, aşkı heyecanı, projesi ve düşüncesi olmayan bir insanın bu milletin önüne çıkması nasıl düşünülebilir?

Biz millet olarak Çankaya’ya biblo seçmiyoruz.

Statükodan uzak, artık her şeyiyle milletle bütünleşmiş, aşkı, sevdası, varlığını, yokluğunu milletin ve devletin yükselip gelişmesi için harcayacak; her yere koşacak, ulusal ve uluslararası arenada Türk Milletini diğer milletlerle yarıştıracak, vizyon sahibi,  büyük hedefleri vurmakta mahir olan bir ustaya; gerçek bir Başkana ihtiyacımız var.

Türkiye, milletin seçtiği cumhurbaşkanıyla artık Başkanlık Sistemine geçmiş olacaktır. Şunda hiç şüpheniz olmasın ki, Anayasa ve yasalarda, Başkanlık Sistemiyle alakalı ufak tefek çıkmazlar varsa, bu çıkmazlar da en kısa sürede düzeltilecek ve yakın bir gelecekte ülkemiz Tam Başkanlık sistemine geçecektir.

Bu seçim, bir değişimin ve gelişimin; Türkiye’nin yeni çağa geçişinin en önemli projelerinde biridir.

Artık hantal bürokrasinin ülkenin gelişmesinin önüne taş koyması mümkün olmayacaktır.

10 Ağustos seçimleriyle, Türkiye’nin kalkınma treni yeni bir raya oturacaktır. Bu ray,  lider ülke olmanın, Orta Doğu’da, Avrupa ve Orta Asya’da ve bütün Dünya’da sözü dinlenir ve ağırlığı olan bir ülkenin yoludur.

Bu yoldan kimse bu milleti vazgeçiremeyecektir.

Artık sünepe, süklüm, büklüm idarecilerin ülkenin başına musallat olması muhaldir. Eğer böyle kablettarih (tarih öncesi) bürokrasi artıkları olursa, yeni sistem kendiliğinden bu tür parazitleri kusacak ve ülke rahata kavuşacaktır. Bunda da kimsenin şüphesi olmasın.

Yolcu geri dönülmeyecek bir yola çıkmıştır.

Yeni Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlığı; ülkemize, milletimize ve insanlığa hayırlı olsun!

 

 

                                                                                                          MEHMET EMİN ULU

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat