TOKAT GAZETESİ

GENÇ ŞAİRLERİMİZDEN GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ İŞLETME ÖĞRENCİSİ MEHMET KAYMAZ” KONUŞAMADIĞIM ZAMANLARDA SATIRLARLA KONUŞURUM”

SORU- Kısaca kendinizi tanıtabilir misiniz?

MEHMET KAYMAZ- 1992 yılında Mardin iline bağlı Savur ilçesinde dünyaya geldim. Ortaokulu Evren İlköğretim okulunda, lise yi ise ÖZEL SAFİYE BEŞİR ATAK KOLEJİNDE tamamladım. Şimdi ise GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İŞLETME 2.SINIF öğrencisiyim.

 

SORU-Sizde şiir yazma fikri nasıl oluştu?

MEHMET KAYMAZ- İçimde yıllarca beslediğim şiir aşkı vardı. Çocukluğumdan beri edebiyat ile iç içeydim. Babamın da edebiyat öğretmeni olmasından dolayı ruhuma etki etmiş olabileceğini düşünüyorum. Benim nezrimde şiir çok farklı anlamlar taşır. Konuşamadığım zamanlar da bile satırlarımla konuştuğumu bilirim. Bu yüzden zamanla şiir aşkı denen bir kavram,  benliğimde kendisini gösterdi. Bundan da bayağı bir mutluluk duyuyorum.

 

SORU- Okul hayatı boyunca şiir adına varsa, yapmış olduğunuz aktivitelerden bahseder misiniz?

MEHMET KAYMAZ- Lise hayatında şiir ile iç içeydim. Okuduğum okulda,  bu platform adına özen ve titizliğin had safhada olduğunu söyleyebilirim. Yapılan şiir geceleri olsun, yarışmalar ve buna benzer büyük çaplı yarışmalar da rol aldım. 8.TÜRKÇE OLİMPİYATI yarışması MARDİN ayağında düzenlenen gece de sunuculuk yaptım. Buna benzer İSTİKLAL MARŞI İL MERKEZ BİRİNCİLİĞİ ve lirik düzey de yapılan yarışmalar da birincilik. Bunlar benim için hem onur hem de mutluluk verici şeylerdi. Vatanımızın bağımsızlığı için yazılan İSTİKLAL MARŞI yarışmasın da almış olduğum güzel sonuç unutamayacağım bir anım olmuştu. Şimdi ise yardımlarını eksik etmeyen TOKAT GAZETESİ ŞİİR KÖSESİnde şiirlerim paylaşılmakta.

 

SORU- Aileniz de Şiir ile ilgilenen insanlar var mı?

MEHMET KAYMAZ-  Babamı bu konu da örnek aldığım insan olarak gösterebilirim. Şuan Mardin ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ BAŞMÜDÜR YARDIMCILIĞI görevini yapmakta. Ve sesi... Onurla ve gururla yapmış olduğu programlar da hep başrol de oynar. Bu da bana baya bir motivasyon verir. Şiir vazgeçilmezidir.

SORU- İleri de kendinizi büyük şairlerin arasında görebiliyor musunuz?

 

MEHMET KAYMAZ-  Onların da bu yollardan geçtiğini biliyorum. Çoğu büyük şairlerin hayatını da biliyorum. Başarı merdivenlerini yavaş yavaş çıkacağıma inanıyorum. Neden olmasın. Şeref ve büyük bir gurur duyarım.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat