TOKAT GAZETESİ

Ufukta Değişen Bir Şey Yok

Değil yirmi birinci asır, yüzüncü asır da olsa değişmek istemeyen zihniyet;  bütün acılara, bütün katliamlara, bütün insanlık dışı olaylara rağmen aynı kalıyor.

            Dün Katil Esed’i parlamenterleriyle ziyaret edip  “İnsanlığı ve halkınızı katledebilirsiniz” desteğini veren CHP zihniyeti, bugünlerde de  “Katil Sisi’”yi ziyarete hazırlanıyor.  Şu günlerde Sisi gibi bir alçağa destek vermek için Mısır’a gitmenin ya da heyet göndermenin ne lüzumu var.

             “Efendim, bozulan Mısır- Türkiye ilişkilerini düzeltmeye gidiyormuşlar”   Sevsinler sizi. Bu güne kadar ülkenin içindeki bozulan dengelerin hangisini düzeltiniz ki,  Mısır’a arabuluculuk yapmaya gideceksiniz? Hem kimle kim arasında arabuluculuk yapacaksınız? İhvanı Müslimin’in bütün liderleri tutuklandı. Ona bağlı masum ve mazlum Mısır halkının, yüzlercesi öldürüldü, binlercesi hapislerde çürütülüyor. Sahi Mısır’da muhalefet adına muhatap olacağınız kim var ki? Hem Mısır Muhalefeti, Katil Esed’e destek veren bir zihniyeti niçin muhatap kabul etsin…

            Mısır’da sizin muhatabınız olsa olsa “Baltacılar ve darbecilerdir”

            Doğrusu Kemal Kılıçlaroğlu ve ekibi son derece olumlu yönde (!)

            Ülkenin geleceğine ipotek koyacak yurt içi ve yurt dışı  yoğun çalışmalara devam ediyor(!...) Ülkede biraz olsun sevilen Mustafa Sarıgül gibi göz önüne olan siyasetçileri malum CHP kıskacına almaktan geri durmuyorlar... Yine soğuk yüzler, yine sevimsiz tipler, yine “İnsanı insan için yaşat! İnsanı yaşat ki yaşayasın!” zihniyetinden uzak bir politikanın argümanı olmuş figüranlarla Yerel Seçimlere doğru at başı koşturuyor.

            AKP, CHP’in bu tavrına sevinmesin de kim sevinsin?

            Vallahi AKP ‘nin kurmayları “ CHP bu zihniyette olduğu müddetçe biz daha çok seçim alırız, daha çok iktidarda kalırız diye” herhalde seviniyorlardır.

            Lafım siyasetle alakalı değil, İnsanlıkla alakalı. İnsanlık adına CHP’ye üzülüyorum. “Esad’a karşı çıkılmamalıydı, Müslüman Kardeşler tarafından olunmamalıydı; Mısır’daki darbeye bu kadar karşı çıkıp da yalnız kalınmamalıydı” diyenlerin insanlık ve devlet bilinçlerinin olduğunu asla düşünmüyorum. Dün, ülkeyi iç çatışmalara sürükleyen zihniyet, nasıl darbelere çağrı yapmışsa bugün de insanlık adına işlenen cinayetlere göz yumması,  kulak ardı etmesi son derece normaldir.

            Gezi olaylarına katılanlarla, Mısır ve Suriye’de işlenen cinayetleri protesto edenleri aynı kefeye koyanların; ya akıl sağlıklarında noksanlık vardır; ya da vicdanlarında merhamet duygusu kalmamıştır.

            Hoş “Esma’nın ölümüne” gözyaşı döken bir başbakana “ Ağlamak acizliktir” diyen bir insanın, duygudan ve merhametten ne kadar yoksun olduğunu söylemeye dilim bile varmıyor…

             Gözyaşı rahmettir, gözyaşı berekettir, gözyaşı insanlıktır…

            Yavrusu olmayan kuzgunların ne kadar merhametsiz olduklarını herkes bilir… Biz ağlayıp sızlıyor ve çırpınıyorsak; yavrularımızın ve insanlığın geleceği için ağlıyoruz.

            Ağlamak, umut yolunu temizleyen rahmet damlalarıdır. Ağlamak, çare bulmak isteyenlerin akıllarını bilinçlendiren bir nurdur.

            Ya dökecek göztaşı olmayanların bilinçlenecek neleri vardır?

            Söyleyin Allah aşkına CHP’de değişen ne var?

            Siz söyleyin de ben alkışlayayım…

            Keşke CHP, ülkenin ve insanlığın gerçeklerini görebilen bir yolun içinde olsaydı?

Yeryüzünde kanın ve acının dinmesi dileğiyle…                        

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat