TOKAT GAZETESİ

Hayırlı olsun

Tokatspor’umuz bu sezon, sahamızda son maçımızda Körfez Futbol Kulübü’nü 2-1’lik skorla geçerek Play-off maçlarına kalmış bulunuyor. Tüm Tokatspor camiasını canı gönülden kutluyor, tebrik ediyoruz.

            Bize göre, kazanılan bu başarı Tokatspor açısından çok büyük bir mana ifade ediyor. Çünkü, takımımızın geçen sezon düştüğü kabus dolu günlerin ardından böylesi bir başarı yakalanmış olması takdire şayandır. O günleri şöyle bir anımsarsak; Tokatspor’umuzun tarihinde kötü anılarla hatırlanacak ilklerin olduğu olaylar yaşanmıştır.

            Geçen sezon başı, TFF’ye olan borçlardan dolayı konulan transfer yasağı şahıs borçlarından dolayı konulan icra ve kulüp binasının mallarına haciz yapılması gibi hep moral bozucu ilkler, kötü anılar Tokatspor camiası tarafından unutulmayacak ve bunlara birinci derecede sebep olan yöneticiler de hoş bir şekilde anılmayacaklardır.

            Mustafa Şahin’in başkanlığında başlayan, daha sonra Emin Yılar başkanlığı ile devam eden Yönetim Kurulumuz genelde doğru kararlar vererek kazanılan bu başarının baş mimarı olmuşlardır. Kendilerini tüm Tokatspor camiası olarak kutluyor ve teşekkür ediyoruz. İnşallah hiçbir kimsenin beklemediği bu sezonda takımımız genelde klasmanda ilk 5’te yer alarak oynayacağı play-off maçlarında da başarılı olur. Tüm Tokatlılar tarafından çok arzu edilen Bank Asya 1. Ligi’ne çıkar. Haydi hayırlısı…

            Geçen haftalarda ilimizde olan futbol etkinlikleri ve Tokatspor-Körfez Futbol Kulübü maçında gözümüze takılan hususları şöyle sıralayabiliriz.

1) İlimiz Amatör Küme İl Şampiyonu olan İl Özel İdare Spor’un bu başarısı örnek alınacak bir futbol olayı teşkil ediliyor. Bu örnek, istikrarlı yönetilmesidir. Senelerdir takımın başında teknik sorumlu Kazım Bayar hocamızın bulunması, yine bu meyanda takımın her şeyi olan Yöneticisi Ali Eraslan’ın senelerdir, bıkmadan, usanmadan bu görevine devam etmesi hep istikrarı sağlamıştır. İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Elibol, Genel Sekreter Recep Gökçe ve Kulüp Başkanı, Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Çinkılıç ile Gürsel Yıldız ve diğer Yönetim Kurulu Üyelerinin destekleri kulübü başarıya taşımaktadır.

2) İlimizde 8 vilayetin üniversitelerinin takımlarının iştiraki ile yapılan Süper Lig’e terfi maçları GOP. Stadı ve Gazi Osman Paşa Üniversitesi sahasında yapılan, bir biri ardından çok mücadeleci ve enteresan olaylarla dolu maçları izledik. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nin 1. olduğu Gazi Osman Paşa Üniversitemizin 2. olduğu maçlar spor severler tarafından beklenilen ilgiyi göremedi. Bununla beraber GOP. Üniversitemizin gösterdiği organizasyon fevkalade idi. Muhtelif üniversitelerin takımlarında transfer edilebilecek birçok futbolcunun bulunduğunu gözlemledik. Şampiyonayı izlemeye gelen sayın Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kenan Kara, GOP. Üniversitesinin takım antrenörü, üniversitemizin futbol bölümünün başkanı Yard. Doç. Dr. Abdullah Canikli, programın sunucusu olan, GOP. Üniversitesi’nin en eski öğretim görevlisi Osman Yardımcı’yı da gösterdikleri çalışmalardan ötürü kutlar, bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz.

3) Takımımızın Körfez Futbol Kulübü ile yaptığı müsabakada gözümüze takılan en önemli husus, takımımızın yenilenen görüntüsü ile daha fazla takım oyunu oynadığı, daha çok gol pozisyonu ürettiği, daha çok mücadele ettiğiydi. İnşallah takımımız bu konumunu biraz daha geliştirir, maç temposunu biraz daha artırırsa önümüzdeki play-off maçlarında başarılı olacağı adına bizleri bir hayli ümitlendirdi. Şurasını hiçbir zaman unutmamalıyız. Yönetim Kurulumuz ile, teknik elemanları ile, futbolcuları ile birlikte hareket edilirse takımımızın play-off maçlarında daha da başarılı olacağını buradan tecrübeli bir kişi olarak onlara hatırlatmak isteriz. Alınacak bu başarıdan 1. derecede futbolcularımız ve teknik adamlarımızın yararlanacakları da hiç unutulmamalıdır.

4) Takımımızın play-off’a kalarak gösterdiği başarısından dolayı başta Yönetim Kurulumuz ve Teknik Direktörümüz Namık Altunsoy ve yardımcıları Antrenör Engin Selvi, Kaleci Antrenörümüz Mehmet Cömert, genç Menajerimiz Aytunç Bozkurt, emekleri geçen kulüpteki tüm personelimizi tebrik eder, kutlar, play-off maçlarımızın hayırlı olmasını dileriz.

Ayrıca ilimize atandığı ilk günden itibaren Tokatspor’umuzun hemen hemen bütün maçlarına gelen, gerektiğinde maddi manevi yanında yer alan sayın Valimiz Mustafa Taşkesen, görev aldığı günden bu güne kadar, kulübümüzün her şeyi olan Belediye Başkanımız sayın Doç. Dr. Adnan Çiçek’e katkılarından dolayı Tokatspor camiası olarak teşekkürlerimizi sunar, stadın yolunu unutan siyasilerimiz ve ilimizin içinde ve dışında bulunan işadamlarımız ve kuruluşlarımıza play-off gibi Tokat futbolunu ilgilendiren bir konumda Tokatspor’un yanında olacakları ümidiyle sayın spor severlere saygılarımızı sunarız.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat