TOKAT GAZETESİ

TOKATSPOR VE PLAY-OFF

Şöyle böyle derken bu sezon da aynen geçen sezonda olduğu gibi Tokatspor’umuz Yükselme Grubu maçlarını son maçında Türk Telekom’u 1-0 yenerek, grubunda 3. olarak Play-Off maçlarına kalmayı başardı.

            Sezonun Tokat’taki ayağının son haftasında Tokat’ımızda gözümüze çarpan önemli olayları ve Tokatspor’umuzun oynayacağı Play Off maçları hakkındaki görüş ve yorumlarımız şunlardır.

            1) Tokatspor, Play Off grubunda bulunan ve Klasman Grubu’ndan gelen (Tavşanlı Linyitspor, adana Demirspor, İstanbul Eyüpspor, Trabzon Karadenizspor A.Ş.) ile Yükselme Grubu’ndan ilk 6 sıranın son 4 takımı (Tokatspor, Türk Telekom, İskenderun D.Ç. ve Çorumspor) arasında çekilen kurada ilk maçında Yükselme Grubu’nda bulunan Türk Telekom takımı ile eşleşmiş bulunuyor. İnşallah bu maçı kazanarak tur geçerse, Eyüp-İskenderun D.Ç. takımlarının galibi ile oynayarak, final şansı arayacaktır.

            2) Play Off kuraları çekildiğinde Tokatspor’umuz (Türk Telekom, İskenderun D.Ç., İstanbul Eyüpspor) 4’lü grupta yer almıştı. Bu gruptaki ilk 3 takım (Türk Telekom, İskenderun D.Ç., Tokatspor), yükselme grubunda en son mücadele ettiğimiz takımlardır. Bunlara ilaveten Eyüpspor da geçen sene klasman grubundaki rakiplerimiz arasındaydı.

            Diğer 4’lü grubu da incelediğimizde Yükselme Grubu’ndan gelen tek takım Çorumspor ile Klasman Grubundan gelen Adana Demirspor, Tavşanlı Linyitspor ve Trabzon Karadeniz takımları bulunuyor. Buna göre Tokatspor’un grubunda 3 Yükselme Grubu, 1 Klasman Grubu takımı, karşı 4’lü grupta da 3 Klasman Grubu, 1 Yükselme Grubu takımları yer alıyor.

            Bize göre; Kağıt üzerinde favori görülen Adana Demirspor, Tavşanlı Linyitspor takımları, bize göre her zaman ters gelen, ezeli rakibimiz Çorumspor’un karşı grupta bulunmaları avantajımızdır. Buna karşılık, birbirini iyi tanıyan, Yükselme Grubu maçlarında da en son haftalarda karşılaştığımız (İskenderun D.Ç. ve Türk Telekom) takımlarla aynı grupta yer almamız az da olsa dezavantajdır. Maçlarımızı Antalya Atatürk Stadı yerine, Antalya’nın dışında bulunan Mardan Stadı’nda oynamamızı da ayrı bir dezavantaj olarak görüyoruz.

3) Finalde de taraftarının az olacağını tahmin ettiğimiz Tavşanlı Linyitspor ile oynarsak bizim için avantaj olur diyoruz. Haydi hayırlısı…

            Bize göre; Tokatspor’umuzun Play-Off maçlarındaki şansı, şayet 1. turu kazasız, belasız atlatırsa, finale kalacak orandadır. Her zaman olduğu gibi, teknik heyetimize, futbolcularımıza güveniyor, Antalya’dan inşallah bu sezon Bank Asya’ya çıkmış olarak şehrimize dönerler, temennisindeyiz.

            Tokatspor’umuza Play-Off maçlarında Bank Asya’ya çıkacak neticeleri alması temennisi ile başarılar diler, sayın spor severleri sevgi ve saygılar sunarız.

***

Not: TÜFAD Yönetim Kurulu Başkanı sıfatı ile Tokatlı antrenörlere Haziran ayının 6’sında Endüstri Meslek Lisesi (sanat okulu) salonunda saat 09.00’da başlayacak olan ve iştirak etme zorunluluğunda oldukları Gelişim Semineri’ni bir daha duyuruyoruz. TFF tarafından seminerimiz için gerek derslerde görev almaları gerekse de semineri denetlemek için Mehmet Hacıoğlu, Recep Cengiz isimli kurs öğretmenleri görevlendirilmişlerdir. Tüm Tokatlı A, B, Amatör Diplomalı Antrenörlerin bu kursa iştirak etme zorunluluğunda olduklarını tekrar hatırlatırız.

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat