TOKAT GAZETESİ

HAYDİ TOKATSPOR

HAYDİ TOKATSPOR

Tokatsporumuz bu hafta sahamızda Manisa Büyükşehir Belediyespor takımını 1-0 mağlup etmeyi başardı. Tokatspor aldığı bu netice ile küme düşme hattında mücadele ettiğimiz rakiplerimizle aramızdaki puan farkını azatmış bulunuyor. Bizde haydi Tokatspor bu hızla önümüzde ki maçlarda istenilen neticeler alarak ligde kalmayı başarırız diyelim, haydi hayırlısı.

Tokatspor A.Ş. Manisa Büyükşehir Belediyespor maçında gözümüze takılan ayrıntılara gelince:

  1. Sahamızda oynadığımız tüm maçlarda protokol tribününde maçlarımızı izleyen ilgililer, spor kamuoyunun takımımıza olan ilgisini gösteriyordu. Yeniden seçilerek Belediye Başkanımız olan Sayın Eyüp Eroğlu maçlarımızın tümüne gelmeli ve takımımızla ilgilenmelidir. Kendisi de sporcu olan Sayın Cumhurbaşkanımızın partisinin belediye başkanı olduğunu hatırlatmak isteriz. Aynı konumda olan sayın siyasilerimizi de uyarmak isteriz. Bu defa tüm şikâyetlerimiz Sayın Cumhurbaşkanımıza olacaktır, bunu da unutmamalıdırlar. Takımımızın bu kritik haftalarında maçlara gelerek hiç olmazsa görüntüsü ile futbolcularımıza bir nebze moral veren başta yöneticimiz Sayın Işıl Hanım olmak üzere, Kulüp Başkanımız, şahsım, zaman zaman maçlarımızı izleyen protokol tribününün müdavimlerinin dışında tüm Tokatsporlu eski idarecileri, eski başkanları, yöneticileri, vilayetimizin önemli mevkilerinde bulunan yönetici ve kişileri, takımımızı bu mücadelede yalnız bırakmamalıdır. Yakın vilayetlerimiz, Amasya, Yozgat, Çorum’da olduğu gibi ikinci ligden düşmüş takımlarını şimdi bu iller tüm maddi ve manevi gelirleri ile destekleyerek tekrar lige çıkartma gayretinde olduklarını belirtelim. Yazık olacak bizlere, bize bu uyarıyı yapmak düşer.
  2. Maçımız hafta arası olmasına rağmen taraftar topluluklarımız tribündeki yerlerini alarak ellerinden geldiği kadar yaptıkları tezahüratla takımımızı desteklediler. İşte bu kötü gün dostlarına helal olsun binlerce teşekkürler diyoruz.

MAÇIN TEKNİK ANALİZİ

    Takımımız çok güzel bir futbol oynamamakla beraber yaptıkları mücadele maça asılmaları, yerine göre varını yoğunu ortaya koydukları mücadele ile rakiplerimize hiçbir pozisyon vermeden galip gelmesini bilmiştir. Bilhassa maçın ikinci devresinde orta sahayı kilitleyip zaman zaman kontrataklarda girdiğimiz pozisyonlarda gol yapabilir, daha rahat bir galibiyet alabilirdik. Bizi göre takımımızın ikinci devrede ortaya koyduğu kontratak futbolla deplasmanlarda da oynamalıyız.

Takımımızı mevki mevki incelediğimizde kalecimiz Akın İsmail iyi, defansımız oldukça iyi maç çıkarmasına rağmen merkezi libero görevinde oynayan Ömer Alp zaman zaman yerini kaybederek merkezi boşalttığını genel olarak da geri dörtlümüzün daha iyi pas yapması iyi olur diye düşünüyoruz. Orta sahamızda da Emrah Taysi, Azad Filiz iki ön libero gerek saha parsellemeleri gerekse iyi yer almaları daha iyi olmalı, buna karşılık orta sahada ve defansımızın önünde yaptıkları mücadele takımımınız merkezde kilitlenmesini sağlamışlardır. Orta sahamızda ileri orta saha (santrafor arkası) olarak yer alan Onur Alkan iyi oynamadı. Bu mevkide sonradan oyuna giren Bilal Gülden denenir takımda yer verilirse Bilal gerek fizik üstünlüğü, gerekse de devamlı hücuma iştirak etmeyi düşünmesiyle bilhassa deplasmanda takımımıza çok faydalı olur kanaatindeyiz. Forvet hattımızda da santrafor mevkiinde oynayan Doğan Karakuş gerek fizik yetersizliği gerekse de bu mevkie uymayan sitili ile takımımıza faydalı olamıyor. Sakatlığı geçen Erhan Aydın santrafor mevkiinde denenmeli, oynadığı maçlarda ki gibi mücadeleci ve faydalı oyununu yaparak takımımıza daha yararlı olacağı kanaatindeyiz.

Hülasa olarak Manisa Belediyespor galibiyeti ile düşme hattında bulunan rakiplerimizin de puanlar kaybetmesi ile yeniden ümitlenir gibi olduk. takımımızın bil hassa ikinci devre ikinci ve üçüncü bölgeleri tamamen kapatıp oynadığı kontratak futbolu ile bu hafta İstanbul’da oynayacağımız Pendik spor maçı olmak üzere tüm maçlarımızda böyle oynadığımız sürece takımımızın kümede kalır ümidini artırıyor.

Takımımızın bundan sonra yapacağı maçlarda futbol şansının bizlerle beraber olmasını temenni eder sayın sporseverlere sevgi ve saygılar sunarız.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat